Menu

Paula pisze...

O życiu. Raz poważnie, innym razem może trochę luźniej.

Czemu nie śpisz?

felietonemozyciu

     Noc. Leżysz w swoim wygodnym łóżku. Czujesz zmęczenie, za chwilę pewnie zaśniesz - w końcu taka kolej rzeczy. Jednak tak się nie dzieje. Męczysz się już drugą godzinę, przekręcając się i szukając odpowiedniej pozycji. Myślisz "co jest?", przecież jest wszystko   w porządku. Ale czy na pewno?

     To co Cię dręczy, zakopujesz głęboko i myślisz, że tego nie ma? To czemu nie śpisz?

~ K.T. Nowak

     W ciągu całego dnia skupiasz się przede wszystkim na obowiązkach - tych domowych i tych z pracy. Masz tyle rzeczy do zrobienia, że zaczynasz żałować, że doba ma tylko 24 godziny. Rozmawiasz też z ludźmi, ale raczej o jakichś błahych sprawach, bo na głębsze rozmowy nie masz zwyczajnie czasu. Ba, Ty nawet nie zamierzasz bawić się w jakiegoś filozofa! Jesteś tak zagoniony, że już nawet nie zajmujesz sobie głowy co czujesz, jakie są Twoje emocje. Widzisz tylko swój pośpiech i frustrację, że już nie wyrabiasz z tym wszystkim.

     Z jednej strony jest to dobre, ponieważ nie myślisz o swoich osobistych problemach, nie rozmyślasz, nie zamartwiasz się.

     Jednak gdy wokół Ciebie robi się ciemno i cicho, to od razu Twoje myśli to wykorzystują i włącza Ci się syndrom filozofa. Słyszysz w swojej głowie jakieś głosy, a czasem nawet krzyki. Błagają Cię, żebyś wreszcie ich wysłuchał. Wtedy już nie masz żadnego wyboru i musisz to zrobić. To gwarancja nieprzespanej nocy. Wychodzą wszystkie Twoje zmartwienia, które na co dzień ukrywasz. Zastanawiasz dlaczego nie wykorzystałeś szansy. Jesteś wściekły, że kogoś tak źle potraktowałeś.

     Za dnia robisz wrażenie w miarę zadowolonej, twardo stąpającej osoby. Jednak w nocy może Cię wysłuchać poduszka, księżyc czy ewentualnie pies. Przez to jeszcze bardziej czujesz się podle. Czy warto?

     Uzewnętrznij swoje emocje. Powiedz co naprawdę czujesz. Nie ukrywaj się, bo takim sposobem wyłącznie siebie ranisz. A noce? Niech będą przespane, z pięknymi snami, które możesz spełnić.

    

© Paula pisze...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci